Sonsuzluğa doğru bir çizgiyi takip eden küçük bir parmak, bir şekil. [...]
Karmakarışık

İçime yine bir şey oturdu... Bir derdim olmasa da nefret ettim bu histen... Ağlamak kutsal geliyor bazen... Olmayan dertlerim için... Garip bir insan olmak farklı bir his... Sanırım farklıyım... Yazılarımda bul beni... Karmakarışık oluşumu, hüzünle mutluluğu aynı anda yaşayışımı, aptalca olan düşüncelerimden kurtulamayışımı... Aptalım... Gecenin sessizliği, huzurdan çok eziyet çoğu zaman... Aklımdakilerle tek başıma kalmak istemeyişim ... Başa çıkamayışımdandır belki... Hislerimden çok düşüncelerim yakıyor beni... Ellerim ceplerimde, aklım gökyüzünde... Kalbimdeki sancı ne aşktan, ne mutluluktan ne de hüzünden... İşte sinir oluyorum... Neden var bu? Geçmişten kaçamayışım, geleceği istemeyişim... Dökülüyor içimdeki rahatsızlık... Her şeyin sebebi var da neden benimkilerin yok... Derdimin olmayışı, dermanımı geciktiriyor... Hızlı duygu değişimleri aksediyor satırlarıma biliyorum... Çoğu şeyi bilmeyişimi biliyorum...

Beni sever misin? Tanımasan da olur... Yazılarımda beni sever misin? Nedense sevilmeye ihtiyacım var... İstemesem de sevilmeye ihtiyacım var... Duman kokulu günler.... İsi geçmiş içime... Astım olmuş ciğerlerim... Dertsiz dertlerime geçmiş grisi... Yazın rahatlığı, denizin ferahlığı kaybolmuş yayılan grinin tonlarında... Kışın beyaz tonu ezilmiş dumanın sıcaklığında... Mevsimler Ferhat'a kavuşmuş yayılan külleriyle... Bilmeyişimin bilmişliği... Hay nüksedişini sevdiğim acılar... Gri çoktan yayıldı...

Karmakarışık başlıklı yazı Sema Beldek tarafından 17 Ağustos 2014 Pazar, 22:29 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 9 yorum yapıldı.
 • zihninden çok kalbin doluysa duyguların yönü bir yusufcugun ucusu gibi karmasik olur ve kimsenin taklit edemeyecegi bir dunyan olur. belki budur tarifsiz hüznünün sebebi.
 • Bazen hüznümüzün bir sebebi olmaz. Öyle işte deriz, hüzünlüyüm biraz.. Ama sorsalar bizde tam olarak nedenini bilemeyiz.. Elinize sağlık..
 • Sema Hanım kitap çalışması ile ilgili size nasıl ulaşacağız? Maillere cevap vermiyorsunuz, farkı bir iletişim alternatifi de vermemişsiniz :) İzin formunu gönderebilecek misiniz acaba? En kısa sürede cevap verirseniz sevinirim. Yayınevine katlımcıları belirleyip içerikleri teslim etmek için bir hayli geç kaldık çünkü.
  • İnşallah en kısa sürede halledicem Abdullah Bey :)
  • E postanıza cevap veremiyorum malesef cevabımı iletmiyor. Kitap çalışması hakkında çok fazla bir bilgim yok izin formuda gelmedi malesef gerçi daha evcel e posta atmışsınız projeden çıkartıldığıma dair
   • Bugüne dek proje ile ilgili tüm mailleri toplu şekilde gönderdim. "Projeden çıkarıldığınız" yazdığım mailin gelip izin formunun gelmemiş olması teknik olarak mümkün değil aslında. 15-20 gün boyunca cevap vermeyen üyelere en sonunda bahsettiğiniz maili gönderdim.

    O zaman izin formunu tekrar gönderiyorum e-posta adresinize. Projede yer almak istiyorsanız halen, bugün (Çarşamba) akşama kadar imzalayıp teslim edebilirseniz, Pazartesi yayınevine teslim edeceğiz yazı ve şiirleri.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre