Başarı denemeye karar vermekle başlar. İstanbul - San Francisco [...]
Fisherman's Wharf - Balıkçı İskeleleri

San Francisco gezlerinde dördüncü durağımız Fisherman's Wharf ya Balıkçı İskeleriydi.

Fisherman's Wharf San Francisco'nun en önemli turistlik yerlerinden bir tanesidir. San Francisco körfezi kenarında geniş bir yer kaplayan Fisherman's Wharf; balıkçı iskelelerinin yanı sıra, alışveriş merkezlerinin, restorantların, eğlence alanlarının ve önemli otellerin bulunduğu bir yerdir. 


Fisherman's Wharf ismini buraya 1800'lü yılların başında gelen İtalyan balıkçılardan almış. Italyan balıkçılar buraya göç ettikten sonra genellikle rıhtım kenarına yerleşip balıkçılık yapmaya çalışmışlar. Bölgede hala  bir çok balıkçı bulunmaktadır.


Fisherman's Wharf'tan deniz turlarına katılmak için bilet alacağınız yerler mevcut. Buradan Golden Gate Köprüsü ve Alcatraz'a tekne turları yapabilirsiniz. 


Fisherman's Wharf'tan şehir merkezine ulaşım imkanları çok geniş, bu yüzden konaklama için bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.


Fisherman's Wharf'ta güzel bir pazar gününü geçirdikten sonra eve doğru yola koyulduk..


[email protected] email adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Fisherman's Wharf - Balıkçı İskeleleri başlıklı yazı Mehmet Veysel Kizmaz tarafından 22 Mayıs 2017 Pazartesi, 17:05 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre