Yurtdışında lise matematik öğretmenliği yapmakta olan yazar bir yandan da matematik üzerine yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Pek çok websitesinde on yıl boyunca editörlük ve içerik hizmeti sa [...]
Ödüllü Yarışmalarımızın Sonu...

Merhaba sevgili Yazarçizer,

Bugün sana bir nevî iç dökmeye, ekip olarak yaşadığımız sıkıntıları anlatmaya geldim... Bu site ilk olarak "kişisel" amaçlar doğrultusunda kurulmuşken, yıllar evvel "neden sadece ben yazayım ki" düşüncesinin doğması ile birlikte farklı bir yola girdi. Fakat bu rota değişikliği beraberinde pek çok kodlama ve tasarım bilgisi de gerektirdiğinden, tek başıma altından kalkmam mümkün değildi. Devreye "kardeşim" dediğim Fatih Emre girdi ve sitenin kod yükünü sırtlandı. 

Gün geçmedi ki site için yeni bir isteğim olmasın... Farklı kesimlerden, yepyeni görüşlere sahip insanların birer birer üye olduğu ve düşüncelerini paylaşmak istediği bir platform haline gelince site, artık isteklerin de önünü almak zor oluyordu haliyle :) Sağolsun Fatih de beni bir kere olsun kırmayıp gecesini gündüzüne kattı. Şu sitede insanlara bir nebze de olsa faydamız olsun düşüncesiyle kaç gece sabahladık, kaç defa haftalık yazılım kamplarına girdik, kaç gün gece gündüz demeden beyin fırtınası yaptık sayısını yalnızca Allah bilir; zira biz unutalı çok oldu.

Sonra kendi haline takılan iki kafadarken, üyelerimizden sorumluluk almak isteyenler, ya da yazma konusunda gerçekten kabiliyeti olduğu öne çıkanlar oldu... Gönüllü bir şekilde editör ekibimize bugüne dek yaklaşık 15 kişi katıldı ama ekserisi kısa ömürlü oldu. İçlerinden ikisi uzun soluklu olarak devam ettiler; birincisi Öznur Hanım. Bu sitem yazısının vesilesiyle sayısız teşekkürü de ona borç bilirim. İkincisi de Rana Hanım... Sağolsun o hala bu sıkıntılı, stresli, bize bakan yönüyle zerre miskal getirisi olmayan bu işi sürdürmeye, başındaki binbir türlü sıkıntı ve yoğunluğa rağmen hala devam ediyor.

Verdiğimiz hizmetin kusursuz olduğunu iddia etmek haddimize olmasa da size bakan yönü ile yaşadığınız bir sıkıntı var ve o sıkıntı da gönderdiğiniz içeriklerle ilgiliyse; bu işin bir de yazılarla ilgilenen, gerektiği takdirde düzenleme yapan, eksiklerini kırıcı olmadan ifade etmeye çalışıp yazara iade eden editör ekibine bakan yönü var. Her gün gelen onlarca yazıdan mümkün olduğunca tamamını yayınlamaya çalışırken harcadığımız ve karşılığında elimize eleştiriden başka hiçbir şeyin geçmediği saniyeler, dakikalar, saatler, günler, aylar, yıllar var...

Yurtdışında yaşadığım için sitenin sadece yazı onaylama, yayınlama, üyelerle iletişim gibi konularıyla ilgilenebiliyorum. Rana Hanım ise buna ek olarak üyelere gönderilen hediyelerle ilgili araştırma, satın alma, gönderme gibi hususlarla meşgul... Bu işin bana yüklediği sorumluluk ve stresle uğraşmak istemeyip defalarca sitenin yayın hayatına son vermek istememi hep bu iki kişi engelledi. Ve ikisi de Türkiye'de oldukları için sitenin yükünü ister istemez daha fazla çekiyorlar. 

Geleyim yazının sebebine sevgili Yazarçizer... Bu kadar uzun bir girizgahtan sonra; artık ayın birincilerine ödül vermeyeceğimizi duyurmak istedim. Etik olması açısından son defa, bu ayın birincisine ödülünü gönderip, bu uygulamayı rafa kaldırıyoruz. Çünkü saatlerce kafa patlatıp her ay konu belirleme, adil olma açısında puanlama sisteminde sürekli iyileştirmeler yapma, el emeği göz nuru hediye paketlemeleri (Rana Hanım'a tekrar teşekkürler emekleri için), ve onca uğraşa rağmen avuçlarımıza baktığımızda boş olduklarını fark ettik. Kargo firmasının sorumsuzluğunun hakaretini de biz işittik, hediyeyi beğenmeyenden azarı da... Velhasıl, artık biz bu işten vazgeçtik.

Yani demem o ki, ne biz ekip olarak bu kadar stres yaşayalım düzgün hizmet vermek için; ne de memnuniyetsiz arkadaşlar benim bu kadar teşekkür edip hakkını nasıl ödeyeceğimi düşündüğüm insanlara saygısızlık etsin. Kendim için söylemiyorum ama burada sırf hatır için ya da insanlara hizmet etmek için zamanını harcayan kimsenin daha fazla kırılmasına gerek yok. En nihayetinde bu bir gönül işi, ve işin içindeki insanların gönlü kırıldı.

Kal sağlıcakla sevgili Yazarçizer! Ödül olmasa da, senin ödül için yazmadığını biliyorum. Sözüm, birincilik ya da hediye hırsıyla gönülleri kırıp dökenlere...

Bir başka yazıda görüşmek üzere... En kısa sürede gönderilen içerikleri puanlamaya tabi tutup tutmayacağımızla ilgili bir duyuru yapacağız kısmetse. Düşünce ve önerilerin varsa, bize iletişim formu aracılığıyla gönderebilirsin.

Sevgiler.

Ödüllü Yarışmalarımızın Sonu... başlıklı yazı Abdullah Pehlivan tarafından 26 Eylül 2016 Pazartesi, 22:30 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 7 yorum yapıldı.
 • Kendi adıma konuşmam gerekirse , içine kapanık birisiyim.Sıkıntılarımı,dertlerimi ve sorunlarımı insanlara aktarmak yerine satırlara dökmeyi yeğliyorum.Çok küçük yaşta yazmaya başladım.Hiç bir zaman yazı yazmak için klavye başına oturmadım.Ne zaman bir sıkıntım olsa yada mutlu olsam geçer klavye başına içimdekileri dökerim.Bunu bana hastanede yatarken bir hemşire söylemişti.Sıkıntıları içine atmak yerine kağıda dök.O günden beri yazarım.Amacım beğenilmek yada övülmek olmadı.Eleştirilere gelince bence gereksiz ve sizde kafanıza takmayın.Bu site benim için bir hatıra,bir anı defteri.Daha öncede bir kaç siteye bu şekilde yazdım.Yazdığım bir site kapandı ve tüm yazılarımı kaybettim.Ama artık yedekliyorum :) Şunu söylemem gerekiyor.Verdiğiniz emek için size çok çok teşekkür ediyorum.İnşallah bu site sizinle ve ekibinizle çok çok iyi yerlere gelir.
  Saygılarımla :)
  • Öncelikle yazı hayatınızda başarılar dilerim. Güzel dilekleriniz için de çok teşekkür ederim. Yazıları yedeklemek de çok iyi fikirmiş çünkü sanal ortam; güven olmaz. Allah korusun bi aksilik olur, tüm yazılar gider... Bir yerde içerikleri saklamak, ilerisi için anı olarak saklama adına da çok faydalı olacaktır. Ortaya konan emeğin farkında olanların da varlığından haberdar olmak güzel bir duygu. Tekrar teşekkür ederim :)
 • Ayşeolca yazdı:
  Merhaba!!!

  Ben de zaman zaman bu sitede yazı yazıyorum.Ve bu siteden de memnunum.yalan söyleyemem ama bu sitede önceden dikkatimi çeken tek şey ödülün kitap olmasiydi..Bunu õdül icin değil kitaplar adinada yazdim.Ama en büyük amacim daima insanlara bir seyleri anlatabilmek oldu.Yazmaktan gurur duyuyorum.Herkes karsiliksiz yazamaz.Yazmam icin istek gerek.Bunun icinde bir õdule gerek duymadim, duymuyorum da zaten.Karsiliksiz yazan birakin yazsin.Gercekten yazmaktan mutluluk duyan ve gercekten yazar olma hayaliyle dolup tasan yazsin.Ne olursa olsun bence bu site hic bir zaman kapanmasin.Sevgi ve saygilarimlaa..
 • Bu sitenin ne zamandan beri açık olduğunu bilmiyorum ama 2014'ten bu yana buradayım. Yazarçizeri ilk gördüğüm zaman çok sevinmiştim, direkt olarak üye olmuştum. Ondan sonra da -yazı denebilirse tabii- yazılarımı paylaşmaya başlamıştım. 2 senedir bu göz bebeği sitenin içerisindeyim ve hiç bir zaman pişmanlık duymadım. Siteye bundan bir kaç ay önce giriş yaptığımda sitenin yenilenen yüzü ve artan üye sayısı beni ciddi mana da şaşırtmıştı. Çünkü en son site yenileniyordu ve bir kitap çıkartılma düşüncesi hakimdi. Kitap işi ne oldu bilmesem de sitenin yüzünü çok beğenmiştim. Hala da beğeniyorum. Bu yarışmaların sizi çok zorladığını tahmin edebiliyorum. Bahsettiğiniz gibi her ay için bir konu bulmak, katılan onlarca yazıyı okuyup elemek ve hediye düşünüp satın almak, bunları ulaştırmak çok zahmetli işler. Hediye olduğunu bilmiyordum aynı eski düzen gibi ayın birincisini siteye yazıyorsunuzdur diye düşünüyordum. Her neyse sizin ve arkadaşlarınızın bu siteye verdiği emeklerden, bizlere karşı hoşgörülü ve kibar davranmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Size trip atan, sizi yoran ve bu kadar uğraşınıza rağmen kalbinizi kıran arkadaşların veya büyüklerin yerine ben sizden özü dilemek istiyorum. Sizin ve arkadaşlarınızın emekleri olmasaydı, bu kadar nazik ve düşünceli olmasaydınız bu zahmetli siteyi bu kadar büyümüş olarak göremezdim ve bu arkadaşalar da yazılarını farklı sitelerde paylaşıyor olacaklardı. Allah yardımcınız olsun. Bu siteyi de en az sizin kadar seviyorum. Gerçekten her anlamda kusursuz sayılabilecek bir site. O arkadaşların da bunu tez zamanda fark edebilmelerini diliyorum. Dediğim gibi tekrar tekrar emekleriniz ve çabalarınız için hem size hem dostlarınıza çok çok teşekkürler. Bir kabahatimiz olduysa bilerek yaptığımız bir şey değildir muhtemelen affedin.
  • Çok teşekkür ederiz Sema Hanım. Bizi anlayan birilerinin olması çok güzel. Açıkçası şu zamanda her önüne gelen yazar olduğu için yazmakla yazar olmak arasındaki farkı okudukça daha bir idrakine varıyoruz. O yüzden kimsenin kimseden özür dilemesine lüzum yok. Çünkü biz bu işi severek yapıyoruz. Kalemi her eline alan yazar ya da şair olamayacağı gibi bizim de bir sınırımız ve sabrımız var :) Bu arada kitabımızı çıkaralı bayağı oldu; "CEMRE KAĞIDA DÜŞTÜ" İrtibata geçebilirsek size gönderebilirim :) Okumanızı ve bizi daha yakından tanımanızı çok isterim.
 • Sizin bizlere en büyük hediyeniz;Yüreklerin çoraklaştığı bu topraklara şiir gibi bir bereket yağmuruydu.Böyle büyük bir armağan ne ambalaja ne de kargo kamyonetinin arkasına sığabilir.Rabbım çabalarınız ve özveriniz için sizden razı olsun.Sizin en güzel mısranız Yazarçizernet Ailesi oldu.Emeli sadece(küçümsemek amaç değil) bir kaç parça eşya olan ve şiirin mahiyetini anlamayan kardeşlerimi Rabbım ıslah etsin diyorum.Ebedi huzur ve sağlıcakla kalın.
 • Güzel düşünce ve samimi yorumlarınız için ekip adına teşekkür ederim arkadaşlar. Bu işe hala devam ediyor olmamızın yegane sebebi hala faydalı bir iş yaptığımızı hissetmemize sebep olan azınlıktan başka bir şey değil zaten.

  Hepinize başarılar...

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre