Her yazdigimda bulamazsin kendini, kendini bulduğun yazilarim getirir sana beni. [...]
Ağır Zaman İçinde

Kalabalık içinde, yalnızlığa mahkum ettiğim ruhuma ve mimikleri tarafından terk edilmiş suratıma zerk ettiğim hiçlik dolu yıllar..

Tezi evvelden yazılmış olan varoluş kavgasının bir parçası olmaktan feragat eden aklım ve aklımdan feragat eden, aklıma tecavüz eden, geride kalmamış olan hiçlik dolu yıllar..

İşte;

Gelecek kaygısını bir kenara atmış olan ve geçmişine bir mahzende kapalı kalırcasına ve saplantı üzerine yapılmış olan bütün araştırmaları; vakit, kafa ve kâğıt dolduran birer safsata haline dönüştürürcesine dipsiz kuyuların karanlığına saplantılı halde gömülmüş olan ben. Her saniyesi bir hafta hükmünde geçen, ağır zaman içinde ağır ağır parçalanan benden geriye ne kaldı yaşadığım yüzyılda ya da yaşadığımı zannettiğim bozuk bir saatin kadranında?..

Yürüyen ve konuşan yüzlerce ölü ruhun çevreme yaydığı mide bulandırıcı, simsiyah is ve akabinde her bir iç organımı enkaz yerine dönüştüren sis bulutunu kuşanmış olan bedenimden sıyırıyorum şimdi zamanı ve sıyrılıyorum zamandan; dalından sıyrılan bir yaprak gibi.

Bozuk bir saatin kadranında..

Ağır Zaman İçinde başlıklı yazı Ömer Faruk Toprak tarafından 20 Şubat 2015 Cuma, 21:19 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 1 yorum yapıldı.
  • Editör kim bilmiyorum ama virgullerin yerleriyle oynanarak ve dahası gereksiz virgül kullanılarak hem vurgu kalabalığı yapılmış hem de anlatım bozulmuş.
  • Editör bir tane değil. Onlardan birisi de benim. Yazıyla ilgilenen kişi değilim ama uyarınız için teşekkür ederim Ömer Bey. Yazıyı gözden geçirdim de; özellikle son paragraftan dolayı böyle bir eleştiri yaptınız sanırım. Fakat buradaki editör arkadaşlar gönüllü olarak, birilerine faydalarının dokunması amacıyla yapıyorlar bu işi. O yüzden eleştiri yaparken hedef tahtasına oturtmak yerine daha yapıcı yollar izlenebilir diye düşünüyorum. Editöryal işlemlerle ilgili bir problem yaşadığınız takdirde editor[et]yazarcizer.net adresine e-posta gönderebilirsiniz.

    Burada editörlük yapan insanların durumunu çoğu kişinin anlayacağını sanmıyorum. Mesailerinden artırıp hiçbir menfaat gözetmeksizin her gün onlarca insanın yazdığı yazıları inceleyip, kimi zaman sıradan bir vatandaşın dönüp de bakmaya dahi tenezzül etmeyeceği yazı ve şiirleri didik didik edip, noktalama ve imla yönünden düzenlemeler yaptıktan sonra yazıya uygun resim, müzik, varsa video ekleyip yayınlıyorlar.

    O yüzden bu konuda hassas davranıp editör arkadaşlarım adına yorumunuza cevap verdiğim için umarım beni yanlış anlamazsınız. Biz de insanız. Yorumdan kaynaklanan nedenlerden ötürü eklenen üç virgülle bozduğumuz anlatım ve sebep olduğumuz gereksiz vurgu kalabalığı için özür diler, yazı ve şiirlerinizde başarıları dilerim.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre