Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
Yeter ki onurlu olsun Aşk

"Gitme" dedi genç adam takati kalmamış sesiyle. Ardı arkasına yanan sigaradan yan yana kanepelerde birbirlerinin yüzlerini bile görmüyorlardı. Kolay mıydı gitmek diye geçirdi aklından; sarı saçlarını omuzlarından indirirken, yüzü genç, yüreği enkaz kadın. Nasıl sindirebilirdi bu ihaneti? Oysa ne çok sevmişti? Birkaç eski albümde kalmıştı hatıraları. Kulaklarında yankılanıyordu dün gibi doğup büyüdüğü evin kapısı çarpıp çıktığı gün. Birden annesinin yüzünü, babasının soğuk nefesini hatırladı. Daha da yandı canı.

Değer miydi hiç? Bilemezdi. Hem nasıl olurdu? Böyle delicesine severken, en sevdiği nasıl acıtabilirdi yüreğini bu kadar? Oldu işte. Hem öyle şişenin dibinde biten aldatmalardan da değildi yaşadığı. Sevdiği adam başkasının kollarında değil, yüreğinde aldatmıştı onu. Kulaklarından hiç gitmeyen o sesi dakikada milyonlarca kez duyuyordu sanki. "Başka birine aşık oldum ben." Aşk... Ne güzelsin, ne yücesin, ne onursuzsun ey aşk! Peşin sıra yaktığı sigara köz oldu boğazında. Dönüp sevdiğinin yüzüne bakmaya yeltendi. "Bu O'na ancak armağan olur" diye geçirdi sızılı yüreğinden. Şimdi ne olacaktı? Kendi kendine hiç bu kadar soru sormadığını düşündü. Hissettiği neydi tam olarak? Neydi bu ihanetin bedeli? Kaçıp kurtulmak çözüm müydü? Nasıl geçecekti kalpteki yara? Gücü var mıydı gitmeye? Gitmek çare miydi? Gitti...

Yıllar sonra...

Derdi içinde kabuk bağladı. Yaralarını sonsuz minnetle bağlandığı O adam iyileştirdi. Dünyalar güzeli bir kız çocuğu vardı artık kucağında. Eş dost kızını kendisine benzetince yüreği sızlar ve şöyle haykırırdı: "Kaderi benzemesin." Güneşli bir ilkbahar sabahında parkta pür neşe oynayan kızını izlerken az ilerideki bankta oturan adamı geç de olsa fark etti. Kalbi, ruhundan izinsiz atmaya başladı. İhanetin üzerinden çok uzunca bir sürenin geçtiği adamın saçına düşen aklardan belliydi. Kadın, oturduğu yerde hareket bile edemiyordu. Duyduğu bu heyecan kendisine öfkelenmesine yeterliydi. Bir an gözlerini kapadı. Telaşla etrafa bakındı. Gördüğü manzara hayatının fotoğrafı olacakken hayatının en acı hatırası oldu. Minik kız O'nun kucağında kahkahalar atarken şimdi nasıl yanlarına gidecekti? Nefes almak hiç bu kadar zor olmamıştı.

Koşarak yanına gelen kızına sımsıkı sarıldı. Kızı O'na; " Anne, O amca bana aynı sana benzediğimi söyledi." dedi. İzinsiz akan hıçıkırıklara beş kalan gözyaşlarına galip gelerek kızının kulağına usulca fısıldadı:"Kaderin benzemesin..."

Yeter ki onurlu olsun Aşk başlıklı yazı Melike Yılmaz tarafından 16 Aralık 2014 Salı, 14:30 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 11 yorum yapıldı.
 • Elif Şerefoğlu yazdı:
  ahh melike bir hikaye insanın ağzını da dağıtabilir, burnunu da ve dahi kalbini de dedikleri türden bir hikaye bu.
  dağıldım...
 • Ben de yazarken böyle bitmesin istedim ama her şey aşk yüzünden işte. Ruhunuza dokunabildiyse yazdıklarım ne mutlu bana. Teşekkürler ederim.
 • İdris Tekdal yazdı:
  Kaleminize sağlık... Ne de güzel yazmışsınız...
 • Teşekkür ederim İdris Bey beğenmenize sevindim.
 • Başlığı görünce hemen aklıma Levent Yüksel'in "Yeter ki Onursuz Olmasın Aşk" şarkısı geldi. Belki de ondan ilham almışsınızdır bilemiyorum ama güzel bir hikaye olmuş. Kaleminize sağlık...
 • Başlığı atarken aklıma gelmedi bu kadar onursuz bi aşka böyle bi başlık yakışır diye düşündüm, begenmenize de sevindim. Teşekkür ederim:)
 • AŞK ;

  Harem'den içeri girdiğinde Hangi DUA'yı yapsam derdindeyken ,
  KABE'yi karşında ilk gördüğünde Bildiğin herşeyi Unutmaktı.

  ..Ve yüreğinden gözüne dolan bir kaç damla Yaştı.
 • Hikayenin sonunda bekledim bir ümitle
  bu baban
  bu amcan yada bir başkası şeklinde ...
  Az cok her insanda bir parca vardır kalp sızıntısı kalemine
  Sağlık hocam.
 • Teşekkür ederim Ensar bey.
 • Teşekkür ederim Bilal Bey. Beğenmenize sevindim. Ben de böyle bitirmek istemezdim ama Aşk İşte.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre