Bağımsız yazar... [...]
Düşündüklerim 18

1) Hedeflerine ulaşmak adına atacağın ilk adımlar, hayatın boyunca inandığın bir anlam uğruna gerçekleşecektir. Bu anlam senin vereceğin mücadelelerini kutsal kılacaktır. Ve hayatının sonuna yaklaştığında, bu anlam uğruna verdiğin o kutsal mücadelelerin, yaşamını onurlu kılacak ve ölümünle seni tekrar doğuracaktır...

2) Mekanikleşen hayatını, tekrar diriltmek ve özüne döndürmek için birine ihtiyaç duyma; hayatının ve varoluşunun üzerine düşün.

3) Söyleyebileceği şeyler var ama söyleyebildikleri yok. Çünkü korku kültürü veya çıkar atmosferi etrafında söyleyecekleri özgün fikirlerini savunabilme cesaretini yitirdiler.

4) Hükmetmek Tanrı'ya özgüdür. Yolculuğun bir aşaması olan bu dünyada, diğerlerine değil kendine hükmedeceksin!

5) Gerçekleri görmek için yapılması gerekenler ilk şey, insanı yargılamak yerine insanı anlamak ve anlayış göstermektir. Çünkü gerçeklerin temelini, aklını kullanan varlık oluşturabilir.


Düşündüklerim 18 başlıklı yazı Gökhan Güler tarafından 23 Mart 2018 Cuma, 04:28 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre