Bağımsız yazar... [...]
Düşündüklerim 10

1. Bireyin 'kendine dair' tanımladığı doğruları elbet vardır. Birey doğrularını görmeye her zaman için açıktır. Lakin bireyin 'kendine dair' tanımlamak istemediği yanlışları da vardır. Birey kendi yanlışlarına karşı çoğu zaman kapalıdır. Toplumsal gelişmenin temeli de bireyin doğrularına ve yanlışlarına ne kadar çok açık olduğuyla doğru orantılı olduğunu görebiliriz.

2. Hayatı anlamak ve özümsemek için ilk iş kendini dinlemekle başla.

3. Dogmalar tartışılmayacak, Tanrı varlığı sorgulan(a)mayacaksa; bizler niçin varız o zaman?

4. Doğru insan, yanlışını görmek için mücadele verir. Yanlış insan, doğru bildiği şeyleri diğerlerine kabulettirmek için mücadele verir.

5. Adaletin olmadığı hiçbir ülke, özgür değildir.

6. Reklamların arasında kayboluyoruz. İnsani değere saygı yok, insanı sömürü var! Hayatta ki amacımız, yaşama sebebimiz sürekli sömürülüyor! Bir şeye sahip olmamızı isteyen birileri, herşeyimizi elimizden almak adına üstün bir pazarlama arayışındalar!

7. Kimsenin merhametine sığınmana gerek yok; sadece kendini tanı ve kendi merhametine sığın.

8. Gençtik ya işte affedilişimiz de oldu affettiğimiz de.

Düşündüklerim 10 başlıklı yazı Gökhan Güler tarafından 04 Temmuz 2017 Salı, 03:01 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre