Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
Arayış

ARAYIŞ

Arıyorum kendimi. Aralıksız bir arayıştır benimkisi. Düşlerin en ulaşılmaz kısmında, duyguların en tatlı kıvamında. Küçücük odamda. Titreyen bir gitar telinin etkisinde. Çalışıyorum, durmak istemeden. Bir uğraştan diğerine kaçıyorum. Çoğu zaman sayılarla anlam ararken buluyorum kendimi. Çoğu zaman harflerle kelimeleri, kelimelerle ahenkli cümleleri yaratmaya çalışıyorum. Çok içtiğim söylenemez. Ama bu sıralar canım çok istiyor. İkinci birada hafif kıvama gelenlerdenim. Kapatılan göz kapaklarımın altından farklı şehirlere, rahatlatan fikirlere, ilaç gibi duygulara gidiyorum. Arıyorum yine, baştan çıkarıcı uykum gelse de. Seni arıyorum fevkaladenin fevkindeki hayat! Buluyorum sanki. Dalıyorum sana. Öyle bir dalıyorum ki kendimi bulamıyorum.

Rutin hayata, gözlerimi açarken dönüyorum. Gotik hayatlardan hatırladığım bir şey yok. Tekrar başlıyor arayış! Yaşım, iki elin parmaklarını toplayıp iki ile çarpıp iki eklemek kadar. Boyum standartlara uygun bir çizgide. Ruhum müziği, matematiği ve okumayı seviyor. Ara sıra da yazmayı istiyor. Yine uyku saatini kaçırdım. Bu aralar gece ıssızlığını seviyorum. Beni yazmaya sevk ediyor. Bir yanımda Aslı Erdoğan bir yanımda Ece Temelkuran. Bir Rio’yu okurken düşünüyorum. Bir Venezuela devrimini hissediyorum. Birde bu aralar yalnızlığı seviyorum…


Arayış başlıklı yazı Fatih Avşar tarafından 08 Şubat 2017 Çarşamba, 22:33 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre