Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
Hayal Gücü

HAYAL GÜCÜ

İnsanların düşünce gücünü kullanıp ve bu düşünce sisteminin, gerçekleşmesi zor kısmını çalıştırmasıdır hayal gücü. Yaşamımızdaki amaçlardır. Hayata tutunmamızı sağlayan amaçlar. Yatağa uzanıp hayal kurduğumuzda bazen yüzümüzde hafif bir tebessüm belirir. Ya da sabah kalktığımızda, akşam hayal kurduğumuz amaçlara ulaşmak için kararlı bir yapıya bürünürüz. Hayatımıza yön verir. Eğitim için hayal ederiz: Güzel bir üniversite, iyi bir bölüm, yüksek lisans, doktora vb. süreçler için. Aşk için hayal ederiz. Esmer tenli, simsiyah saçlara sahip, büyük gözlü, selvi boylu, gamzeli birini… Kültür için sanat için müzik için hayal ederiz. Aslında hayal gücü hayatımızın odak noktası ve vazgeçilmezimizdir. Ufkumuzun genişlemesi, günlük hayattaki olayların biraz üstüne çıkılmasıdır. Çok ama çok önemlidir. Hayalsiz olmayı düşünemiyoruz demi!

Geçenlerde yapılan bir araştırma sonuçlarına göre çocuklarımızın büyük çoğunluğu hayal kurmuyor artık. Bu vahim bir durum! Bizler gelecek her saat her gün her ay her yıl için ayrı ayrı hayaller kurarken geleceğimiz olan çocuklarımız artık hayal kurmuyor. Yeni nesillerimiz hayal gücünden yoksun bir tablo ile karşı karşıya kalmışlardır. Düşünme egzersizleri azalmıştır. Bu konuda çocuklarımızın hayal kurmasını sağlayalım. Bunu yapalım!!!

Hayal Gücü başlıklı yazı Fatih Avşar tarafından 28 Aralık 2016 Çarşamba, 01:59 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre