Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
Niçin Okumalıyız?

Niçin Okumalıyız?

Her kitap seviyesine göre ilgi ve alaka ister. Fikir yoğunluğu olan eserleri kafamızın ve zihnimizin rahat olduğu zamanlarda, hafif eserleri de dinlenme zamanlarında veya seyahatlerde, vaktimizi boşa geçirmemek için okumalıyız.

Okumakta amacımız, düşünme olmalıdır. Okuduklarımızı düşünmeli ve yeni sentezlere ulaşmalıyız.

Sağlıklı okuma; neyi, niçin okuduğunu bilmektir. Bir insanın kendini her yönüyle donatması, kendini geliştirmesi için mutlaka okuması gerekir.

Peki, niçin okumalıyız? Öncelikle, okumanın bir ihtiyaç olduğunu kendimize inandırmalıyız. İkincisi, insanın kendini tanıması, kişiliğini, yeteneklerini bilmesi gerekir ki ona göre bir okuma programı oluştursun. Üçüncü olarak da, insanoğlunun sorumlulukları çok ve hedefi çeşitlidir. Bu iş yoğunluğu içerisinde okumaya ayıracağı vakit de sınırlıdır. Bu sınırlı zamanı genişletmeye çalışmalı ve okuduğu kitaplarda da seçici olmalıdır.

Velhasıl, kendini yetiştirmek isteyen bir insan belirli bir alanda söz sahibi olmaya çalışmalı ve kendini geliştirmelidir. Diğer alanlarda da az da olsa malumat sahibi olmalıdır.


Niçin Okumalıyız? başlıklı yazı Hayati Özcan tarafından 04 Ocak 2016 Pazartesi, 13:58 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre