Aslında kim olduğunun bir önemi yoktur daha eserlerinden hayatına yön vermiş insanlar olmadıktan sonra. Kimine klasik kimilerine de heyecan verici gelecek olağan bir yaşam tünelinin karanlığındayım. Ö [...]
Altı Saatlik Seneler

Yeni yıl direkt gerginlik sebebidir aslında. Hiç bir şeyin değişmediği yetmez gibi bir de yaşlanırsınız. Mesela bir zamanlar hangi akla hizmet bilmeden ileri teknoloji ürünü benden akıllı telefonuma kendi doğum günüm için hatırlatma koymuşum otuzbeş dedi yaşıma şoka girdim, telefon bana yaşımı söylüyor ne haddine senin deyip kırmak istedim ama daha borcu bitmemiş cihazın. Umarim bu yil biter. Neyse yeni yıl maaşa zam ve de ikramiye ile girildiğinde az da olsa sevilebilecek birşey. Tam tamına ücyüzaltmısbes gun altı saat. Ama önemli olan sadece o altı saattir. Kimse bir önceki yil yaşadıklarından hafizasinda kalanları hatirlayıp anlatmaya koyulsa altı saatten daha fazla bunu yapamaz mesela. ''Yapma yahu olur mu öyle şey, koskoca yılın anlamı altı saatle sınırlı mıdır?'' demeyin bana. Altı saatte neler olur neler. Tüm hayatınızla alakali olarak; altı saatte doğulur. Sünnet bile olunur ki benim iki dakikada kesmişlerdi. Okumayı sökebilirsiniz. İlk kez aşık olunur ve bir daha unutulamaz ki aşk beş dakikadir. Dünyanin bir cok yerinde alti saat icinde güneş doğar ve batar. Şiir yazılır hatta kasarsan kitap bile yazarsın. Büyünür, adam olunur. İçki içilir. Gene aşık oldum sanılır, ama olmadan evlenilir. Gerdek.Anne-baba olunur. Usanılır ve boşanılır. Hastalanılır. Hatta ölünür. Ve bunları toplarsanız hiç biri altı saati geçmez hatıra bankanızda. O zaman yeni yıl zihinlerde hep altı saattir. Bir gün en fazla hatırlayabileceğiniz o altı saatinizi dolu dolu değerlendirmeniz, mutlu sağlıklı huzurlu başarılı bol paralı sevgi saygı güven ve aşk dolu geçirmeniz dileğiyle.

Altı Saatlik Seneler başlıklı yazı Coşkun Ever tarafından 26 Aralık 2015 Cumartesi, 13:31 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre