Mutlu Olmana İzin Ver

Kelimelerle anlatamayacağım kadar çok hayalim var. Sanki hayal gemisinde kaptanım. Ama hepsi için de gerçekleştirebilmek için bir umudum, inancım var. Bizler çoğunlukla hayallerimizi pas geçeriz. Olmaz, öyle olmamalı... Eğer sen hayal kurmaktan, bir şeylerin var olacağını düşünüp bundan mutlu oluyorsan o düşüncelerini gerçekleştirmek için de ihtiyacın olan öz güvene ve cesarete; bunu başarabileceğine inanmalısın.

Boşa yaşamamak lazım...

suda yuzen kagit gemilerBir insan düşün; sadece yaşayan bir canlı özelliği gösteriyor. Ye, iç, yat. Ne kadar yaratıcı öyle değil mi! Bizleri diğer canlılardan ayıran özelliklerimiz onlardan faydalanabilelim diye var. Sen elindeki bu fırsatları kullanmıyorsan, ne fark yaratacaksın ki arada? İnsanın yaşam boyu istekleri hep vardır, bunlar hiç eksilmez aksine saniyede bile artış gösterir göstermesine ama bunlar çoğu zaman lafta kalır. Şu ana kadar hayalleri için yaşayan, onları gerçekleştirmek için uğruna savaşan kimseyi tanımadım. Bir kişi hariç... O bir kişi, hani insanların dönüm noktaları olur ya hayatlarında; o da benim için öyleydi. Hala da öyle.

Bazen bu düşüncelerin içinde kaybolup giderken seni motivasyon bakımından zenginleştirecek birileri olsun istersin, öylesi daha kolay olur senin için. Evet, bu çok doğru. İnsan tek olmadığını bilince her işin altından çok daha kolay kalkıyor. Seni var eden hayallerinle yüzleşmeni kolaylaştırıyor. Belki de tek eksikliğin, bu konuda olan inancını tamamlıyor ya da öz güven için sana zemi hazırlıyor. Her ne olursa olsun onun varlığını bilmek bile sana yetiyor.

Eski ben'den yeni ben'e...

Şu zamandan sadece bir yıl önce aramda diğer canlılarla hiç bir fark yaratamayacak kadar korkak, cesaretsiz, kendine güvenmeyenin tekiydim. Ta ki hayatıma o muhteşem insan girene kadar. Aslında o hep yanımdaydı ama onun da hayalleri olduğunu, benim gibi bir hayalperest olduğunu bilmiyordum. Zor öğrendim; asla vazgeçmeyeceğim! Bana benim bu hayattaki asıl amaçlarım olduğunu hatırlattı, bunların doğrultusunda nasıl savaşacağımı, nasıl galip geleceğimi öğretti. Bana en zor anımda yol arkadaşı oldu. Hani "dünyaları verseler değişmem" dediğin vardır ya o benim için öyle.. Nasıl anlatılır ki böyle bir süper kahraman?

Kendi süper kahramanınızı bulun!

hoplayan genclerBence böyle bir insan herkesin çevresinde vardır ama gözlerimizi korkulardan, endişelerden, ön yargılardan dolayı kör ettiğimizden, onları görmekte zorluk çekiyoruz. O gözlerini aç! O sıkı sıkı kapattığın gözlerini aç ve seni hayallerinle bütünleşmen için yardımcı olacak olan insanı bul. Unutmayalım ki hayat bir şeyleri takmak için başkalarının ne düşüneceğini önemseyip de yapacak olduklarımızdan vazgeçmek için çok kısa. İnanıyorum ki her insan gece kafasını yastığa kavuşturduğunda aklından bin bir türlü şey diliyordur.

Mutlu olmana izin ver!

Bunları gerçekleştirmek senin elinde. Kendi mutluluğunun ve yüzündeki o gülücüklerin olması her şeyden önemli. Mutlu olmana izin ver ve hayallerin için savaş ne pahasına olursa olsun onları bir gün gerçekleştireceğine emin ol. Benim hayat dönümüm olan insan ve ben bunun için çok çalışıyoruz ve başaracağımıza inanıyoruz siz de inanın yüzünüzdeki gülücüklerin her defasında daha da çoğalması tek dileğim hayat mutluluk sırlarını paylaşınca güzel. Bizim sırrımızı tüm hayalleri olanlarla paylaşın. Çünkü hepimiz bu mutluluğa değeriz..:)