Bîvare.. [...]
Asr-ı Saadet

Asr-ı saadetten bîhaber olan aşkı ne bilsin yâr ? Sevgiliye kavuşmak , O'nu sevip O'nda kaybolmaktır gerçek olan..

Peki asr-ı saadetin gülleri şimdi neden soldu ? İslâm coğrafyası kan , zulüm içinde . Neden ? Hiç düşündük mü ? Yıllar önce asr-ı saadetten koparıp aldılar ümmeti . Sevmeyi unutturdular önce bize. İslâm'ın gençleri bu halde mi olmalıydı ? Oysa biz Kur'an ' a göre insanlığa adanmış en hayırlı ümmet değilmiydik ? Peki ya ne oldu şimdi , biz taşıyamadık emanetimizi .Ümmetin çocuklarına sahip çıkamadık .Asr-ı saadetin gülleri, susuz kaldı O (s.a.v) 'nun yokluğunda .Güneşi battı güllerimizin O'nsuz .Kalmadı güllerden geriye ne koku, ne eser ..Diken oldu , soldu güllerimiz. Ne gençlerimiz Hz .Ali gibi oldu , ne  kızlarımız Hz .Fatıma gibi .Ebû Cehilce yaşayıp Hz.Muhammed (s.a.v) gibi ölmeyi istedik.

Geleceğin Meryemleri ,Haticeleri ,Asiyeleri yetişmeliydi artık.İslam tekrar yayılmalıydı akın akın .Madem ki biz İslam'ın sancaktarıydık , düşmana teslim olmamak vardı Mümin'in kitabında . Çünkü bizler savaşırız şehit oluruz , gazi oluruz .Onlar savaşır Ebabiller bile yeter nefeslerini kesmeye .Çünkü kainat O'nun emrinde. "Kün " emri değiştirir herşeyi .Güneş bir başka doğar "Kün" emriyle .

Madem ki O(s.a.v.) geldi "Kün"emriyle ,O'nun asrının güllerinin birazı Ahir Zaman kardeşlerinde yetişmeli değil miydi ..? Gelecek nesil asr-ı saadetin devamı ,İslam'ın sancaktarı olmalı ,İlahi Aşk yağmuruyla sulanıp ,Muhammedî güneşte yetişmeliydi ahir zaman gülleri..

Madem ki Mehmet Akif der "Yurdumun üstünde tüten en son ocak sönmeden , ne al sancak iner , ne ezan diner " 

Öyleyse yeryüzünde ümmetin tek bir ferdi bile olsa hala umut var .

Eğer yaşıyorsak  mükellefiz .

Eğer yaşıyorsak halâ şansımız var .

Bu zaman bir olma zamanı .

Bu zaman yeni bir dirilişin ateşini harlama zamanı ,

Asr-ı saadetin esintisini taşıyarak yüreğimize ,

Güllerimizi sulayıp ,İslam sancağının gölgesinde iman nuruyla yeniden açtırma zamanı ..

Asr-ı Saadet başlıklı yazı Hatice Coşdu tarafından 20 Nisan 2016 Çarşamba, 02:52 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre