Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
Az Şekerli Aşk’lar

Eskiden çocuklara ekmek arası azıcık şeker verilirdi, şekerli ekmeği yiyenler ağlamayı keserdi, şekerin az verilmesinin sebebi çocuklar şeker hastalığına yakalanmasınlar diye değil, şekerin az bulunur ve değerli olmasındandı.

Eskiden aşklarda az ve değerliydi, mesela eskiden aşk onu özlemekti, kavuşunca aşk biterdi zaten, şekerli ekmeği yiyen çocuğun susması gibi, şimdilerde birlikte olmaya aşk denmeye başlandı, ve hep birlikte vakit geçirdiklerinde aşkı doya doya yaşadıklarını aşk’a yorar oldu insanlar.

Oysa birlikte olmak aşkı zayıflatan, onu değersizleştiren, hatta kirleten bir süreçtir, o yüzden en gerçek aşklar ayrı yaşanılan ya da az birliktelik taşıyan aşklardır, fazla birliktelik aşkı harcar, aşkınızı idareli kullanınız bu aşkın kullanma kılavuzundan alınmıştır diyebileceğim bir sözdür,

Şekerin fazlası şeker hastalığına neden olur, şeker bu hastaların dostu değil düşmanınıdır, aşk az olsun,dostunuz kalsın, Aşk Leyla’sına kavuşan değil kavuşamayan Mecnun’un, Şirin’ini alamayan Ferhat’ın, "Güzelliğin on para etmez şu bendeki aşk olmasa" diyen Aşık Veysel’in, Juliet’ini arayan Romeo’nundur…

Aşkın şerbetini kaçırmayın diyorum…

Az şekerli aşk’lara…


Haydar Şahinbay

Şair-Yazar-Edebiyat Öğretmeni

Az Şekerli Aşk’lar başlıklı yazı Haydar Şahinbay tarafından 17 Şubat 2016 Çarşamba, 04:31 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 1 yorum yapıldı.
  • Ceylan yazdı:
    Tebrik ederim çok dogru tespitlerde bulunmuşsunuz..

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre