Konuşabilmeli İnsan

Birikenler..

İçinde tuttuğun ve dışarı hiçbir zaman vuramadığın, anlatamadığın her şey..

Günden güne sustuğun ve biriktirdiğin onca şey. Bir kez dinlemeyi isteselerdi veya bunun için sana fırsat verselerdi belki yapmaman gereken hiçbir şeyi yapmayacak, hataya düşmeyecektin. Lakin düşünüp taşınınca buna seni sevk eden şeydi onlar. Onlar ki seni dinlemeyenler derdini sormayanlar... Nereye gidersen git yine de içinde kalacak ve yine susacaktın..

Susmayı öğretmişlerdi çünkü ve hayat her nedense sana hep susmanı gerektirecek şekilde akıp gitti. Susarak kaybettiğin şeyler şimdi toz duman... Avuç içlerine baktığında, elinde sadece küçük bir umut kaldığını görecek, bunun için kendine küfredecek veya bu şekilde yaşamaya devam edecektin.

İçinde intihar eşikleri kırılacak, ruhun sıkılacak, kendi ölüm senaryonu kendin yazacaksın.. Bilirsin ne varsa yazılı olan onu yaşar, onu çekersin.. Ölüm kimseye yakışmaz belki lakin güzel ölmek de var. Kaybolup giden zaman dışında sırf sustuğun için kaybettiklerine bir bak. Sustuğun için gitme diyemediğin sevgilinin gitmiş olmasına, sustuğun için haklı olduğun halde haksız durumuna düşmene ve sırf sustuğun için artık hayal bile kurmakta zorlandığına, kuracak düşlerinin bile azaldığına şahit olacaksın.

Hayatın boyunca birileri istediği için sustun ve kaybettiysen eğer bunun suçlusu sen değil seni susturanlardı; görmedin. Nitekim yirmi üç senelik ömrün boğazında bir ilmikle son buldu. Ağardı saçların genç yaşında ve o sönük gözlerin şimdi tamamen kapandı.

Peki ya kazandığın ne..?

Hiçbir şey.. Seni susturanlara inat konusmaliydin adam.. Belki o zaman için soğur, ruhun huzur bulurdu.. Ne olursa olsun konuşmalı, en azından denemeli insan.. Çünkü susunca büyür sarar içini, keser nefesini.. Seni susturanların mutlu olması senin mutlu olmandan önemli değil ve bu bencillik de değil. Mutlu olun ki mutlu edin değil mi..?

Göç edip gitmek yakışmadı sana ancak buysa yaşanması gereken yaşanacak dert etme..

Yüreğin huzurla dolsun, için rahatlasın..

Koş şimdi huzura doğru..

Yüreğin kanatlansin..