Henüz 15 yaşındayım fakat çok yorgunum... [...]
Yalnız Yalnızlık.

Yalnızlığımla gurur duyuyorum uzun zamandır. Sağ olsun hiç yalnız bırakmaz beni. O da olmasa Allah muhafaza. Özellikle gecenin karanlığı ve sessizliği bastırınca uğrar yanıma. Yanında da karamsarlığı getirir her seferinde. Kızarım bu yüzden ona. Sonra eğilir fısıldar kulağıma ''Yıldızları seyret çok güzeller'' , ''Yazı yaz rahatlarsın'' , ''Müzik dinle huzur dolarsın'' gibi... Ben de her seferinde dinlerim onu.

Çok kıskançtır benim yalnızlığım. Hiç bir erkeği çekemez, konuşmamı istemez paylaşamaz beni. ''Aşık olma canın yanar'' der sonra.

Yalnızlık, karamsarlık, umutsuzluk, ümitsizlik, imkansızlık... Çok iyidir arkadaş grubum. Ben de memnunum hepsinden. İçimdeki çığlıkları, nefretleri, aklımdan geçenleri bir tek onlar bilebilir. Onlar bir tek anlayabilir beni. Çok düşüncelilerdir.

Aşk yoktur yalnızlığın kitabında. Çünkü terk edilmekten korkar o, iyi bilirim. Acı çekmemi de istemez. Hep ''Sen iyisin böyle tek'' der. Tek takılmayı coollaştırır gözünde. İster istemez alıştırır seni kendine. Seni terk edemez yalnızlık. Acısı da yoktur hem en güzel yanı bu ya.

Gecenin işsiz karanlığında ümitlerimin tükendiği anda tek bir şey istiyorum; yalnızlığımı. Artık yalnızlığımla yalnız kalmak istiyorum.

Dipnot: Şizofrenik değilim, yalnızlığıma düşkünüm.

Yalnız Yalnızlık. başlıklı yazı Vesile Kurt tarafından 25 Haziran 2014 Çarşamba, 21:18 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 6 yorum yapıldı.
 • enes malik yazdı:
  Harika bence mütiş
 • zehra riyad yazdı:
  Supersinizzz cok guzel kaleminize ve yureginze saglik
 • Berat yazdı:
  Harikasınız... Devamını bekleriz ;)
 • kübra yazdı:
  Ben de yalnızlığıma sarılıyorum ısınıyorum ama nefes alıp almadığını kontrol edemiyorum ya o korkutuyor işte beni ya o da yok olup giderse diğerleri gibi
 • İsimsiz yazdı:
  Şu an o yalnızlıkla baş başayim ve ben şizofrenim
 • Aliye yüksel Baştürk yazdı:
  çok beğendim ve yalnızlığın hiç de korkulacak bir şey olmadığını düşünüyorum.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre