Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
Olgunluk Ve Tecrübe

Hayatım çeşitli dolanbaçli yollardan geçti. Her bir gun diğerini kovalarken günler sanki hapishanede özgürlüğüne kavuşmak isteyen biri gibi gün be gün duvara atmış olduğu çentik izlerini bıraktı.. Darbelerin üstünü yok oldugunu düşünerek kapattım kabullendim.. Ama izleri en ufak bir kazımayla çıktığını gördüm.

Aslında hayat denen çıkmazı bu yaşıma girdiğimde anladım. 20li yaşlar olgunluk yaşları derlerdi de ben:"Yaşım küçük olabilir ama düşüncelerim olgun" derdim. Aslında bu koca bir yalan. Neden mi?

Hayatta her zaman bir denge vardır. Su olmazsa bitkiler olmaz gibi. Birbirini dengede tutan hep bi bağ vardır. Hiç gördünüz mü?Kocaman bir ormanın bir tas suyla beslendiğini.. Şahsen ben hiç görmedim.

Olgunluğun tam olarak yerleşmesi için de o yaşa gelene kadar düşünce yapını yaşınla doğrulaman gerekiyormuş. Bir sonucun doğru olduğundan emin değilsen nasıl doğrulamasini yapıp emin oluyorsan; olgun olduğuna da o kadar ınanmalisin...

20 yaş insana "hayır yapmam" dediği her şeyi yaptırıyor; çok nankör bir yaş.. Sözlerin değer kazanıyor ve unuttuğunda seni yanlış kişi olarak tanıtıyor...

Ergen olmak isterdim aslında sabır diye bi kavram yok ne istiyorsam anından yapabiliyorum.. Hata yapsam bile "ergenlik döneminde olur böyle şeyler" denebiliyor..

Arkadaşlarınla birden samimi olunamayacağını öğretti. Hani dersiniz ya"Anne/Baba bak bu sizin dediğiniz gibi olmayacak ben iyi tanıyorum arkadaşımı"... Yalan; 6 ayda ya da 1 yılda kimse kimseyi çok iyi tanıyor olamaz.

Hele ki başlarını hemen güvenen biri olarak bu durumu atlatmam hiç de kolay olmadı.Bunu en ağır şartlarda yaşadım diyebilirim...

Ya da "kendimi iyi tanıttım" dediğim anlarda aslında hiç tanıtamadığımı anlamam gibi...

Ünitersite gerçekten de hayata atılmadan önce yapmış olduğun staj gibi. En ağır şartlarında ayakta kalmaya ve alışmaya çalışıyosun ama kazancın 0na yakın oluyor. Sen çile çekiyorsun, o ise sadece sana "ben demiştim" diyor.. Ne kadar da bencil bir şey bu..

Şimdi tam 20 yaşındayım ve hala öğrenmediğim birçok şey var diyorum ama şimdi daha dirençliyim. Eskisi gibi kolay yıkılmıyorum...

Olgunluk Ve Tecrübe başlıklı yazı Mete Varol tarafından 10 Eylül 2011 Cumartesi, 11:14 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 4 yorum yapıldı.
  • İlk defa yayınlıyorum.. yorumlarınızı merakla bekliyorum.. iyi günler..
  • Aşağı yukarı her gencin yaşadığı ortak sorunları güzel bir anlatımla ele almışsınız; elinize sağlık... Nesnel anlatımdan ziyade öznel bir üslubu tercih etmeniz de hoş olmuş. Umuyorum ki yazılarınızı okumaya devam ederiz...
  • En çok önem verdiğim şeylerden birisi ise okunmak. Okunduğum sürece yazma isteği geliyor. teşekkür ederim değerli yorumların için..
  • Sn. Mete Varol. Yazdığınız bu yazı gerçekten genç kesimin en büyük sorunudur ve siz bunu harika bir şekilde dile getirip, okuyucularınızla paylaşmışsınız. Teşekkür ederim size.. Umarım böyle güzel yazılarınızın devamını görebiliriz.. :)

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre