denemeyazzzz.blogspot.com bana bu adresten de ulaşabilirsiniz. [...]
Deneme yazıları

Image title

Deneme nasıl yazılır?

Merhaba, okuyucularım.

Uzun bi zamandır deneme yazıyorum ve denemenin yazım özellikleri dışında, bende de oluşturduğu bir öznellik kavramı mevcut. 

Deneme yazıları edebiyatımızın serveti fünun döneminde karşımıza çıkmış asıl gelişimini cumhuriyet döneminde göstermiştir. Deneme bir çok duygunun tasfirini bünyesinde, binlerce kalemle birlikte taşır. Sen ben o herkes denemenin sahibidir. Bencildir. En çok da bu yüzden sevilir.

Yazılırken samimiyetini başlığa, benliğini fasıla, seni de karşına alarak yazılmış kağıdın özgüveni mahkemenin galibi, deneme yazıları. galipliği dilinin sessizliği kaleminin sesi. Aslasıdır tartışmak. 

Denemenin en çarpıcı özelliği seni sen olduğun için kabul edişidir. Özgürdür onun kağıdı, akışına nokta koymaz.

Bu bendeki deneme, benim anlatımım, benim satırlarım.


Deneme yazıları başlıklı yazı Rabia Bildik tarafından 03 Eylül 2017 Pazar, 04:22 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.
  • Esmabildik yazdı:
    Denedikçe denenmemiş olanı bulmanın tadını almak kayda değer bir uğraş
    • Rabia bildik yazdı:
      Her hayal uğraşa değer

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre