Biyografi yazmak istemiyorum. [...]
Vefa

Eskiden ‘’kadir kıymet bilmek’’ diye bir şey vardı. Hala var olduğuna emin değilim…

Eskiden birine bir iyilik yapardın sana borçlansın diye değil ya da bir gün karşılığını verir diye düşünmeden. Ama kadir kıymet bilen kişiler bir gün hiç beklenmedik bir anda ansızın gelir senin yaptığın iyiliğe iyilikle cevap verirdi.

‘’Eskiden’’ dediğime bakma yaşımın gereği olarak değil, yaşadıklarımın gereği olarak yazıyorum bunları. Yaşın değil yaşanmışlıkların önemli olduğuna vurgu yapmıştır Bernard Shaw.

Haklı mı? Bence, haklı. Kadir kıymet bilen insanların git gide azaldığını hatta kalmadığını anlamak için belli bir yaşa gelmeye gerek yoktur herhalde.

Kadir kıymet bilmek, vefalı olmaktır. Vefa iyiliği unutmamaktır, iyiliğe iyilikle karşılık vermektir, dostlarına sadık olmaktır.

Varsa hala böyle insanlar, ne mutlu onlara ve onlara sahip olanlara.

Vefa başlıklı yazı Tuna Çiçek tarafından 23 Ağustos 2016 Salı, 21:53 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre