Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
Adı Yağmur...

Beni yakından tanıyanlar bilir, doğmamış bir kızım var benim. Adı Yağmur. Hiç dünyaya gelmeyecek galiba. Ama en güzeli de bu değil mi?
Her istediğini yapabiliyorum. Mesela, ülkemiz şartlarının getirdiği geçim sıkıntısı sorun yaratmıyor. Tabii şımarık biraz. Geleceği parlak, tertemiz.. Çünkü gelecek için şart koşulan üniversite için devletine borçlanmıyor hiç. Mezun olduğunda işi garanti. Bir bakan amcaya-dayıya gerek yok aç kalmaması için. Erkek arkadaşı falan da var. Annesine çekmiş, saf biraz. Herkesi kendi gibi görüyor. Ama öyle de zaten. Onu kandıracak, taciz edecek bırakın kadınları tavuğa tecavüz eden -insan demek olmaz da- yaratıklardan yok onun dünyasında. Sokağa çıkarken korkmuyor ki, ben de kısıtlamıyorum tabi.. Ne olabilir ki? Hapçısı yok gaspçısı, tacizcisi, tecavüzcüsü yok. Bir dernek bile yok orada. Kadına şiddete karşı olan, adalet isteyen. Şağcısı, solcusu, insanı-hayvanı koruyan... her şey yolunda olduğu için sıkılıyor bazen. Lakin orada gayet mutlu. Atalarına falan saygılı onun devleti. Harita üzerinden yer beğenmiyor atalarının hatıraları için. Zaten doğru yerde olan o. ''Biz, hangi gezegenin cehennemindeyiz'' bilmiyorum ama en kısa zamanda biz de doğru yerde olacağız...

Adı Yağmur... başlıklı yazı Hasan Kana tarafından 22 Ağustos 2016 Pazartesi, 05:00 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 9 yorum yapıldı.
 • günümüz şartlarında çok güzel ve anlamlı bi yazı olmuş
  • teşekkür ederim keşke yazılara dökmek zorunda kalmasak hiç...
 • Yazınızı okuyunca tebessüm ettim açıkçası çünkü baya içten bir sitem yazı olmuş.Ne yazık ki günümüzde mevcut olan bu vahim durumları,bırakın bahsetmemeyi daha da kötüleşen bir hal almakta.Ama yine de yaşamayı,belki de gözümüzde hiç düzelmeyecek olan bu'' ne yazıkki'' ile kurulabilecek cümleleri düzeltmek için çabalamak,doğmamış olan ''Yağmur'' a yaşatabilmek ve ''Yağmurun '' da kurumuş olan çiçek olan bu dünyayı yeniden açmasını sağlayabilmek ümidiyle.Kaleminize sağlık..
  • umut en son ölür derler, bizde daha güzel bir dünyayı umut ederek elimizden geleni yapmalıyız. bu yükün çoğu siz hanfendilerde çünkü, okulda çocuklar bilimsel eğitim alırlar ve meslek edinirler. ama çocuklarımıza güzelliği,doğruluğu,paylaşmayı ve manevi duyguları anneler aşılar. bir anne bir çocuğu bir çocuk düyayı güzelleştirebilir. teşekkür ederim güzel yorumunuz için.
   • Umut ölse de bazıları için,Yağmur hep yağacak.Bu yağmuru kullanabilirsek çiçekler açar eğer görmezsek çiçek ekmeyiz.Mesele de budur aslında.Bir anne çocuğa sevgiyi aşılamalı ama babaya da çok fazla iş düşüyor.Kadın-erkek farklı fıtratta yaratılmıştır.Bir anne zorluğun altında kalıp yaşamayı daha iyi bilmiştir.Ama bir baba cocuguna güçlü olmayı,katlanmak yerine harekete gecirebilmesini daha da iyi öğretir..Dünyayı güzelleştirmek elimizde bunu başarabilecegimizi en azından cabaladığımızı görmek de bir güzelik katacak.Güzellikler bizimle olsun İnşAllah..
    • Erkekler yıllardır süre gelen kadını bastırma eğilimini devam ettirmekte. Bunca çile çekmiş kadınlarımızın oğullarıda malesef ki aynı yolun yolcusu... İstisnalar kaideyi bozmaz tabi... Toprakta yeşeren yeni umutlara önce bunu aşılamak gerekli tabiki de Neşet ustadin dediği gibi insan olan kadınlar biz insanoğluyuz...
 • Böyle anlamlı ve güzel bir yazıyı kağıda dökmüş ve ardından bizlerle de paylaşmışsınız. İçtenlikle yazdığınız aşikar, yüreğinize, ruhunuza, kaleminize sağlık..
  • aklımdan geçenleri sadece yazıya dökmek istedim, sizler gibi ''yazmak'' kelimesinin tam anlamını bilenlerin beğenmesi ve aynı duyguları hissetmemiz beni mutlu etti,.. çok teşekkür ederim.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre