Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
2016'da Bunlara Dikkat Edin!!!

Geçen yıl artan tutuklamalar vegüvenlik güçleri tarafından el konan botnet sunucuları sibersuçluların biraz gözünü korkuttu. Son zamanlarda siber suçlular kötü amaçlı yazılım (malware) yerine agresif reklam yazılımları(adware) geliştirmeye odaklanıyor. Bilgisayar ve mobil cihazlar çok daha fazla istenmeyen reklamla dolup taşabilir. Kötü amaçlı mobil yazılımlar daha gelişmiş hale gelecek. 

Eskiden ilk olarak Windows'u hedeflemeye çalışan siber suçlular artık Android'i hedef alıyor. Bu yıl mobil cihazları botnet'e dönüştüren yeni kötü amaçlı yazılımlar ya sosyal mühendislik yoluyla ya da güncellenmemiş Android sürümlerindeki açıklar aracılığıyla sistemlere yerleşecek. 

Ayrıca mobil rootkit'lerin sayısının da artması bekleniyor. Fidye yazılımları (ransomware) Windows ve Android'in ötesine geçecek. Linux işletim sistemine yönelik fidye yazılımları gelişecek ve yaygınlaşacak.


2016'da Bunlara Dikkat Edin!!! başlıklı yazı Sefer Akı tarafından 26 Şubat 2016 Cuma, 00:51 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre