Yazmak için olağanüstü yeteneklere ihtiyacı yoktur insanın. Sadece kalbinin biraz derinlerine inmesi yeterlidir. [...]
Aklım Başıma Hep Sonradan Gelir

Aklım Başıma Hep Sonradan Gelir

Bir yola çıkmak için; bir adım atmak şarttır. Kimimiz on altı yıl önce çıktı bu yola; kimimiz yirmi beş yıl önce. Daha dün, ilk adımını atanlarımız bile oldu. Yollarımızın şekilleri; çıktığımız tarih ve hattâ adımlarımız farklı olsa da; hepimizin yoluna iki hecenin, dört harfin izi öncülük ediyordu. 

Kimimiz bir zil sesine sığdırdık o heceyi. Kapının her açılışı onun 'gelişinin' müjdecisiydi. Kimimiz bir toprağın altına bile sığdıramadık o heceyi. O soğuk mezar taşına her sarılışımız: bizden kopup giden hecenin feryatıydı. 

Bazen elinin sıcaklığına koşar olduk; bazen de o elin havaya kalkışından kaçtık. Istediğimiz bir şeyi yapmayınca ne kadar şanssız olduğumuzdan onu sevmediğimize kadar olan bütün olumsuz şeyleri düşündük; bir kere onun yerine kendimizi koyup düşünmedik.

Yeri geldi bağırdık-çağırdık ama biri bize bağırsa onun kollarına koştuk. Bütün isteklerimizi hep yerine getirmesini istedik; bizden tek bir şey istediğinde onu bile çok gördük. 

Önceden, verdiği öğütleri kulak ardı ederdik; şimdi 'annem olsa o en iyisini bilirdi' der olduk. 

Belkide hayat hikâyemizin en temel dört harfine sahip çıkmadığımızdan kaynaklanıyordur; her cümlemizin güzel bitmeden yıkılıyor oluşu...

Benim aklım başıma hep sonradan gelir. Aklım şimdi geldi ama; sen benden gideli çok oldu anne.

  

Aklım Başıma Hep Sonradan Gelir başlıklı yazı Hatice Koçlar tarafından 13 Ocak 2016 Çarşamba, 18:21 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.
  • Rümeysa Şen yazdı:
    Gerçekten harika,çok begendim. Başarılarınızın devamını bekliyorum.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre