Rövşen Abdullaoğlu filozof–teolog ve psikologdur. O, 1978 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de dünyaya gözlerini açmıştır. İlköğretim ve lise eğitimini bitirdikten sonra Azerbaycan Devlet İktisat [...]
Başarı

Zafer kazanmak isteyen birisi, arkasındaki tüm köprüleri yakmalı, geri çekilmemek için tüm yolları kesmelidir. Sadece böyle yaparak zafer için çok önemli olan çılgın zafer arzusunu koruyabilir.

Savaştan önce komutan orduya seslendi: "Gemilerimizden çıkan alevi görüyor musunuz? Peki bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Kazanamazsak bu sahillerden sağ kurtulamayız. Demek sadece bir seçeneğımiz var: Zafer kazanmak, ya da yok olmak!" Ve onlar kazandılar.

Aklınızı çalışmaya mecbur etmelisiniz, anlamanız lazım ki, zengin olmayı şansa bırakmak olmaz. Arkadaki köprüleri yakmak, kendisine geri çekilmeye hiçbir şans bırakmamak anlamına geliyor. Tarihçiler iyi bilir ki, baş vermiş bir çok kahraman eylemler, başka alternatif yolun olmamasındandır. Çoğu insan zafere bir adım kala işi bırakır. Hayatta başarı elde eden birçok insan devamlı olarak, ısrarla aynı çiviye sürekli olarak çekiç vurmuş kişilerdir.

Başarı başlıklı yazı Rövşen Abdullaoğlu tarafından 13 Nisan 2015 Pazartesi, 13:41 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre