Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
Bir Değil Bin Hayalim Vardı Benim

Bu çok basit bir hikaye. Halktan, halkın içinden 1990'lı yıllarda 20 yaşlarında genç bir kız. Yine çok klasik Almanya'dan kesin dönüş yapmış bir işçi ailenin kızı. Daha da kötüsü okur yazar olmayan anne babanın ancak beşinci çocuğu erkek olan dört kız evladından birisi, bu genç kız. Hayal kurması yasaklanmış. Bir hedef belirlemek istediğinde, buna izin verilmeyen... Tek istenen, olması gereken; bu kızların namusuyla evlenmesi. Çünkü bu anne baba, ancak bundan sonra hayatlarında huzura kavuşabilirdi... Ve tabii ki yine büyükler kazanır bu savaşı. Kız, o yaşındaki aklıyla kendince olabilen en mantıklı evliliği yapmaya çalışır.

Ki bundan kaçış yoktu zaten... Aradan geçmiş onca yıldan sonra, bugün. Mutlu mu? Bilmiyor. Pişman mı? Pişman olma şansı yok; çünkiü iki tane evladı var. Onlar olmasa... Düşüncesi bile insanı ürkütüyor. Tek düşünebildiği geçmişteki hayalleri için her şeyin bittiği, yok olduğu gerçeği ile baş başa kalmış olması. "Ama..." diye düşündü. "Niye olmasın?" O eski hayaller olmazdı da, yeni hayaller de mi kuramazdı?

 

 

Bir Değil Bin Hayalim Vardı Benim başlıklı yazı Naciye Tekiroğlu tarafından 14 Eylül 2014 Pazar, 13:58 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 1 yorum yapıldı.
  • Hayallerinizin ne doğrultuda olduğunu blmiyorum ama kendini geliştirmek ve eğitim konusunda ise size kendi annemi örnek gösterebilirim benzer bir hikaye ilkokuldan sonra okutulmamış kızlar okumaz düşüncesi ile 'ama annemde bu arzu bitmemiş tabi' sonrasında münasip görülen bir evlilik. Annem biz okurken dersimize yardımcı olmaya çalışarak taze tuttu her şeyi. Daha sonra 40 yaşından sonra dışardan ortaokul liseyi bitirdi. şuan annem 52 yaşında ve sosyoloji mezunu geçtiğimiz yıl içinde mezun oldu. Hayatta hiçbir şeyin geç olmadığını hissettirdi bize. Siz hayallerinizi diri tutun yeterki.. :))

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre