Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
İyi Ki

Bizi biz yapan hayallerimiz falan değildir. Soyut fikirlerle ancak oyuncak dünyasındaki bahçede buluruz, biraz olgunlaşmış elma gibi düşünürsek  hayatın acısını, sevincini, sevmeyi, sevilmeyi, umut etmeyi, karamsar kalmayı beynimizle yapabiliriz bu bir kalp oyunu değildir.

Kendimizi ve çevremizi de kandırmak zorunda kalmayız en önemlisi de ''Keşke'' demeyiz. İşte anlatmak istediğim olay bundan ibaret evet evet bir sözcük ''Keşke'' bunu milyonlarca kez yapabileceğimiz şeyi yapamayıp da söylediğimiz sözcük hatta cümle bile diyebiliriz anlamı hep olumsuz ve bizi yıpratır. Oysa ''iyi ki'' dediğimiz vakit o olumsuz cümleyi (Keşke) siler atar. Celtic-Rangers, Schalke-Dortmund, Galatasaray-Fenerbahçe  derbisi gibi... Keşke-İyi ki  evet bu da bir rekabete dönüşmüştür. Sen hangisini istersen kazananını sen belirleyeceksin hayattan bir parça somutluk alabilmen için.

İyi Ki başlıklı yazı Semih Duran tarafından 13 Eylül 2014 Cumartesi, 12:38 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre