Sık Sorulan Sorular

 1. Yazarçizer’in amacı ne?

  Ekip olarak amacımız, yazı ve/veya şiirlerini yayınlama imkânı olmayanlara yardımcı olmak. Bu amaçla farklı kaynaklarda yayınlanmamış olan içerikleriklerinizi yayınlamak en büyük gayemiz.

 2. Üyelik başvurum ne kadar sürede onaylanır?

  Üyelikler genellikle 24, nadiren de olsa 48 saat içinde onaylanmakta veya gerekçesi ile birlikte reddedilmektedir.

 3. Profil bilgilerimi nasıl düzenleyebilirim?

  Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki Hesabın>Profilini Düzenle bağlantısını takip edip, açılan sayfada istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

 4. Profil resmimi nasıl değiştirebilirim?

  Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki Hesabın>Profilini Düzenle bağlantısını takip edip, açılan sayfada soldaki menüden Resmini Değiştir linkini kullanarak hesabınıza resim ekleyebilirsiniz.

 5. Herkese özel mesaj gönderebilir miyim?

  Sitemizde özel mesaj özelliği bulunsa dahi, sadece tanıdığınız üyelerle sohbet etmeniz amacı ile, Arkadaş Listenizde olan kişilere özel mesaj gönderebilirsiniz. Eğer tanıdığınız üyeleri arkadaş listenize eklemek isterseniz Arkadaş Bul sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor.

 6. Yazılar ne kadar sürede onaylanıyor?
  Gönderilen içerikler genellikle 48 saat içinde yayınlanmakta yahut düzenleme talebi ile iade edilmektedir. Bu yüzden gönderdikten sonraki 48 saat içinde yayınlanmayan yahut iade edilmeyen içeriklerinizle ilgili olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 7. Her yazı yayınlanıyor mu?
  Sitemizde yalnızca daha önce herhangi bir kaynakta paylaşılmamış içerikler yayınlanmaktadır. 

 8. Yazı ve/veya şiirlerde kelime sınırı var mı?
  Şiirlerde alt veya üst kelime sınırı bulunmamaktadır. Düzyazılarda ise en az 150-200 kelimelik içerikler yayınlanıyor. Bir yazının edebi bir değeri ve/veya okuyucuya vereceği bir mesaj olması için en azından 150 kelimeden uzun olması gerektiğine inanıyoruz. Bundan kısa içerikler için zaten sosyal medya platformları kullanılmaktadır. Gönderilen düz yazılarla ilgili üst sınır bulunmamakla birlikte çok uzun yazıların ilgi çekmediğini hatırlatamamızda yarar var.

 9. Reddedilen içeriklerimde hiçbir değişiklik yapmadan tekrar incelemeye gönderebilir miyim?
  Reddedilme gerekçesini ortadan kaldırmadan üst üste 2 (iki) defa incelemeye gönderilen yazılar sistemden silinecektir.

 10. İntihal yaparsam ne olur?
  Yazarçizer Ekibi olarak edebiyat dünyası ve eserlerine saygımız sonsuz. İntihal içeren içerikler yayınlanmayıp iade edilecek. Aynı sebeple 3 (üç) defa içeriği iade edilen üyeler siteden uzaklaştırılacaktır.

 11. Hesabımdaki ad/soyad bilgilerini değiştirmem mümkün mü?

  1 Ocak 2017 tarihinden itibaren “Ad Soyad” bilgileri değişime kapatılacaktır. Ad/Soyad bilgileri olmayan ya da anlamsız takma isimler kullanan hesapların gönderdiği içerikler hiçbir şart altında yayınlanmayacaktır. Tekrar içerik gönderebilmek için siteye farklı bir kullanıcı adı ve e-posta ile üye olmanız gerekmektedir.

 12. Siteden üyeliğimi silebilir ya da pasif hale getirebilir miyim?

  Sitede bu özellikler bulunmamaktadır. Geçerli bir sebebiniz varsa iletişim formunu kullarak bize ulaşabilirsiniz.

 13. Yazılarımı silmem mümkün mü?

  Gönderilen içerikler siteden kaldırılmamaktadır. Bunun pek çok sebebi bulunmakla birlikte en önemlisi; siteyi ziyaret eden okuyucuların bir gün buldukları içerikleri sonraki gün bulamamalarının yol açacağı olumsuzluklardır.

 14. …fakat yazılarımın hesabımda olmasını istemiyorum? Mümkün değil mi?
  Yayınlanan içerikleri siteden kaldırmamız mümkün olmasa da, hesabınızla olan ilişkilerinin kesilmesini istemenizi anlayışla karşılıyoruz. Bu doğrultuda, belirttiğiniz yazıları hesabınızdan kaldırarak “Anonim Yazar” hesabına aktarabiliriz. Bu hesap, yazıları ile ilişiğinin kesilmesini isteyen üyelerimizin içeriklerini barındırmaktadır. Bu konudaki isteklerinizi iletişim formunu kullanarak yazınızın linki ile birlikte bize bildirebilirsiniz.

 15. Arama motorlarında adımı aradığımda sitenizdeki yazılar, Anonim Yazar hesabına aktarılmasına rağmen hala bana ait görünüyor?
  Bu durum sitemizle değil, arama motorları ile ilgili bir durum olup genellikle 1-2 hafta içerisinde ilgili arama sonuçları güncellenmektedir.

 16. Sitedeki yazıları çıkarmayı düşündüğüm kitapta basmam mümkün mü?

  Evet. Yazarçizer Ekibi olarak bu konuda tüm üyelerimizi desteklediğimizi, bugüne dek çok sayıda üyemizin de burada yayınlanan içeriklerin de yer aldığı kitaplar çıkardığını bilmenizi isteriz.

 17. Kitap çıkaracağım, destek olur musunuz?
  Tabi ki! Bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde belirteceğimiz boyuttaki kitap görsellerinizi tarafımıza ilettiğiniz takdirde sitede kitabınızın reklamını ÜCRETSİZ olarak yapabiliriz. Sitemizde 3 ayını doldurmuş üyeler için bu süre 1 hafta, 6 ayını doldurmuş üyelerimiz için ise 2 haftadır. Buna ek olarak kitabınızla ilgili tanıtım içeren bir yazı gönderdiğiniz takdirde onu da yayınlayarak, sesinizi daha fazla kişiye duyurmanıza yardım edebiliriz.

 18. Reklam/Tanıtım yazıları yayınlıyor musunuz?

  Reklam yazılarınız için iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bu sayfa yorumlara kapatılmıştır.