Kısa bir süre sonra üye girişleri e-posta adresi ile yapılacaktır. Hesabınızdaki e-posta adresi güncel olmalı.
ÖNEMLİ DUYURU: 09.02.2015 tarihi itibarıyla geçeceğimiz yeni sistemimize giriş yapabilmeniz için geçerli bir eposta adresine sahip olmanız gerekmektedir. Lütfen sisteme kayıtlı eposta adreslerinizi kontrol ediniz.
İnternet » Facebook Tek Kullanımlık Şifre Alma
15 Ekim Cuma / / Henüz Yorum Yok / 2.529 defa okunmuş.

Facebook, dünyadaki en popüler sosyal paylaşım sitesi olarak en ön sırada yer alıyor. Milyonlarca kullanıcı sitede saatlerini harcamaktan çekinmezken, video izleme, durum güncelleme ve anlık mesajlaşma gibi etkinliklerle üyeleri bir arada tutmayı başaran bu büyük sosyal platform güvenlik anlamında yeni bir sisteme geçiyor: Facebook tek kullanımlık şifre sistemi. Kullanıcılarının güvenliğini üst düzeyde tutmayı amaçladıklarını her fırsatta belirten şirket yetkilileri üyeler tarafından yapılan geribildirimleri dikkate aldığını bu yeni güvenlik sistemi ile bir nebze olsun ortaya koydu.

Özellikle toplu alanlarda, herkesin kullanımına açık olan internet bağlantıları kullanılarak Facebook girişi yapıldığında, hesabın açık unutulması gibi sorunlardan dolayı birden fazla kişinin bir hesabı yönettiği durumlar ortaya çıkıyor, hesaplara izinsiz erişim olanağı doğuyordu. Bunun önüne geçmek için geliştirilen tek kullanımlık şifre sistemi sayesinde, üyeler kamuya açık alanlarda internete g irdiklerinde, Facebook hesaplarını açık unutma ihtimallerine karşın, tek kullanımlık şifre isteyecek. Şifre cep telefonuna kısa mesaj ile gelecek ve takip eden 20 dakika içerisinde gönderilen şifre ile Facebook girişi sağlanacak ve bu süre sonunda hesaba erişim için yeni bir tek kullanımlık şifre istemek gerekecek.

Sistem şu an için sadece Amerika’da kullanım aşamasında. Sistemden yararlanmak için mevcut cep telefon numaralarını Facebook sistemine kaydeden kullanıcılar, telefonlarından 32665 numarasına “otp” yazarak sms gönderdikten kısa bir süre sonra, tek kullanımlık şifrelerini öğrenebiliyorlar. Facebook tek kullanımlık şifre uygulaması diğer ülkelerde ve özellikle Türkiye’de ne zaman hayata geçirilir bilinmez. Zira konu ile ilgili resmi bir açıklama şu zamana kadar yapılmadı.

Bu kategoride bulunan Ücretsiz Sms Gönderme başlıklı bir önceki makalemizde Bedava sms at, Bedava sms atma ve Bedava sms gönderme hakkında bilgiler verilmektedir.

Abdullah Pehlivan isimli yazarın avatarı
Yazar Hakkında :
Öğretmenliğe namzet İngilizce Matematik bölümünden mezun yazar, 2009 yılından beri Yazarçizer.Net'te yazıyor. Aynı zamanda birçok web sitesi için yazarlık (editörlük) yapıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazarcizer.Net bünyesindeki tüm makaleler
Creative Commons lisansı ile koruma altına alınmıştır.
Bu yüzden kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Eklenen makaleler yayından kaldırılamaz.
Yazılar Yazarcizer.Net'in değil, yazarların sorumluluğu altındadır. Sorgu Sayısı: 78 | Yüklenme Süresi: 0,285