Kısa bir süre sonra üye girişleri e-posta adresi ile yapılacaktır. Hesabınızdaki e-posta adresi güncel olmalı.
ÖNEMLİ DUYURU: 09.02.2015 tarihi itibarıyla geçeceğimiz yeni sistemimize giriş yapabilmeniz için geçerli bir eposta adresine sahip olmanız gerekmektedir. Lütfen sisteme kayıtlı eposta adreslerinizi kontrol ediniz.
İpucu » Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Bilgisayar sorunları ile devam ediyoruz :) Bir süredir sitede bu tarz konulara devam etmemden ötürü aldığım olumlu görüşlerin yanısıra eleştiriler de yok değil. Basit konulara değindiğim söylense de, elimden geldiğince her kesimden kullanıcının sorunlarına yönelik yazılar yazmaya devam edeceğim. Yeni konumuz ise ekran görüntüsü alma olacak. Ekran görüntüsü yakalama için birden fazla yol mevcut. Fakat benim anlatacağım yöntem ekran görüntüsü kaydedici herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan bu işi halletmenize yarayacak.

E tabi görüntü kaydı için öncelikle elinizde bir görüntü olmalı :) Yani? Ekran görüntüsü çekme sorununuz olmaması lazım. Onu da burada anlatacağız :) Klavyenizin (masaüstü kullanıcıları için) sağ tarafındaki numerik tuşların üst kısmında üzerinde “PRINT SCREEN SYSRQ” yazan bir tuş var. Ekran görüntüsü alma tuşu olarak da bilinen bu tuş sayesinde görüntüyü bilgisayar hafızasına yerleştirebilirsiniz. (NOT: Bu tuş, dizüstü kullanıcıları için sağ üst köşedeki tuşlardan biridir.)Artık bilgisayarımızın kaydeymesi gereken resim hakkında bilgisi oldu :) Şimdi ona aklına soktuğumuz resim için ekran görüntüsü kaydetme komutu vereceğiz :) E o da eşşek değil ya; anlayıp kaydedecek… Kaydetmek için çalıştıracağınız program için izlemeniz gereken yol ise şu şekilde:

Başlat > Programlar > Donatılar > Paint

Programı açtıktan sonra CTRL+V tuşlarının ikisine birden basarak resmi programa kaydedebilirsiniz. Programı kapatırken resmi kaydedip kaydetmeyeceğinizi sorar. Kaydetmek için Dosya Yolu seçmeniz yeterli olacaktır. Hayırlı olsun; artık birisi size ekran görüntüsü kaydet bakalım derse ağzınız açık bakmayacaksınız :D

Bu kategoride bulunan Facebook Programsız Video İndirin başlıklı bir önceki makalemizde facebook mobil, Facebook Programsız Video İndirin ve facebook video hakkında bilgiler verilmektedir.

Abdullah Pehlivan isimli yazarın avatarı
Yazar Hakkında :
Öğretmenliğe namzet İngilizce Matematik bölümünden mezun yazar, 2009 yılından beri Yazarçizer.Net'te yazıyor. Aynı zamanda birçok web sitesi için yazarlık (editörlük) yapıyor.

Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?” yazısına 4 yorum yapıldı

 1. hantal isimli yazarın avatarı
  hantal

  Screengrab adında bir eklenti var mozilla firefox kullanıcıları icin öneririm. Bu arada print screen aldıktan sonra direk msn den arkadaşınıza ctrl+v olarak da gönderebilirsiniz. Bu notları düştükten sonra süper bir makale teşekkürler.

 2. kral isimli yazarın avatarı
  kral

  sevgili arkadaşım yüreğinize sağlık her konuyu basitte olsan bilecek diye bir kural yok. Bildiğin tüm konuları basit zor farketmez anlatırsan bir çok arkadaşımız sizin bu güzel fikirlerinden yararlanmış olur.
  Teşekkürler

 3. yardmmmm isimli yazarın avatarı
  yardmmmm

  arkdaşler biri bana yardm etsin hp vista laptopm var onda insert(prt sc) die bi tuş var ama işe yaramıo yani kopyalamıo paintede bişi yapştırmıo

  1. admin isimli yazarın avatarı
   admin

   Aylin hanım bi’ de şöyle dener misiniz? Ekranda bu sayfayı görüntülerken “Prnt Scrn” tuşuna basın. Sonra Msn Messenger programında bi’ arkaşadınızla konuşma penceresi açtıktan sonra yazı yazma kısmına gelip “Ctrl+V” tuşlarına basın. Bakalım resmi yapıştıracak m… Ctrl tuşu ve V tuşuna basacaksınız aynı anda. Artı sembolüne basmayın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazarcizer.Net bünyesindeki tüm makaleler
Creative Commons lisansı ile koruma altına alınmıştır.
Bu yüzden kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Eklenen makaleler yayından kaldırılamaz.
Yazılar Yazarcizer.Net'in değil, yazarların sorumluluğu altındadır. Sorgu Sayısı: 78 | Yüklenme Süresi: 0,322